Aktualności

Lato w szkole

Kolejny tydzień wakacji za nami, a w naszej szkole wciąż gwarno i wesoło. Podczas akcji Lato w szkole oczami wyobraźni wybraliśmy się do dzikiej Sawanny, poznaliśmy ciekawostki z życia zwierząt afrykańskich oraz ich zwyczaje i zachowania. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne nawiązujące do tematyki Sawanny oraz dowiedziały się, jak wygląda życie ich rówieśników z Afryki. Nie zabrakło też zabaw sportowych na świeżym powietrzu oraz zabawy muzyczno  – ruchowych przy znanych teledyskach. Udana wycieczka do Ogrodu Doświadczeń była świetną okazją do obejrzenia przeróżnych urządzeń demonstrujących zjawiska fizyczne. Najbardziej jednak dzieciom przypadł do gustu tor saneczkowy, każdy miał okazję zjechać na sankach w środku lata. Było aktywne, wesoło, twórczo i sportowo.

Dzień dziecka

We are creative!

Lekcje zdalne okazały się być idealną okazją do wykonania bardzo kreatywnych projektów z języka angielskiego. Oto efekty starań uczniów klas 1-3. Zdjęcia przedstawiają fragmenty prac.

Klasa 1 – My lunch

Zuzia:                                                                             Hubert:

Rozalka:                                                 Olek:

Kuba U.:                                                                     Kuba D.:

Luiza:                                                    Bianka:                                           Sebastian:

Adam:                                                                        Zosia:

 

Klasa 2 – At the doctor’s.  (A photoshoot or a short film)

Wojtek:

Antoni:

Antosia:

Julia:

Sara:

Wiktoria:

Klasa 3 – My typical Monday. (A short film or a poster)

Jakub:

Ksawery:

Jasiek:

Hania:

Krzyś:

Gustaw:

Wielkie brawa!

Dzień Ziemi

W tym tygodniu obchodziliśmy dzień ziemi (22 kwietnia). Nasi najmłodsi uczniowie mieli z tej okazji do wykonania pracę plastyczne. Rysunki oraz wyklejanki wyszły co najmniej bardzo ładnie, można je podziwiać na załączonych obrazkach.

W wielką sobotę dla służby zdrowia

W wielką sobotę nasz nauczyciel WF mgr Michał Myszka przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Szkołę Pływania ALIGATOR i wraz z nimi dostarczył naszym BOHATEROM ZE SŁUŻBY ZDROWIA : 75 porcji obiadowych, 40 zgrzewek wody, 9 zgrzewek soków, kawę, herbatę oraz ciasta i ciasteczka. Było to możliwe dzięki ludziom dobrej woli, którzy wpłacali dobrowolne datki. Całość zebranej kwoty (ponad 2000 zł) została przekazana na zakup wyżej wymienionych rzeczy.

Każdemu, kto walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu życzymy duuuużo zdrowia i szybkiego końca pandemii!!!

Wirtualna adopcja – klasa V

W tak trudnym dla nas wszystkich czasie klasa V zdecydowała się na wsparcie istoty, która bardzo potrzebuje pomocy. Akcją wirtualnej adopcji został objęty koń Delfin. Służył w Policji Konnej w Szczecinie, a obecnie po wycofaniu ze służby jest mieszkańcem Zakątka Weteranów. Swoje piękne imię zawdzięcza uroczej łatce.

1 kwietnia świętowaliśmy jego urodziny przekazując datki oraz wysyłając laurki i dobrą energię.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/StowarzyszenieZakatekWeteranow/?ref=ts

O stowarzyszeniu

Kartki od Matyldy i Mai:

Zadowolony Delfin i jego przysmaki:

Fot. rodzice uczniów

Pierwszy tydzień z nauczaniem zdalnym

W tym trudnym dla każdego okresie nasza szkoła robi wszystko, aby dzieci mogły bez żadnego problemu realizować obowiązek szkolny. Nauczyciele spotykają się z uczniami na lekcjach wideo oraz poprzez dziennik elektroniczny. Jest to świetna okazja, żeby przeprowadzać lekcję, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami, zagrać wspólnie w grę lub doradzić w sprawie pracy domowej. Staramy się, aby nasze propozycje były dla dzieci inspiracją do twórczej zabawy i zachęcały do rozwijania swoich zainteresowań. W naszej szkole działa również Świetlica online.  Miejsce gdzie zawsze jest gwarno i wesoło, to tutaj dzieci odpoczywają, bawią się i rozwijają swoje zainteresowania. Jednak nasze życie świetlicowe (w realu) trochę ucichło, my dalej działamy. Nasi uczniowie codziennie otrzymują propozycje i inspiracje na kreatywne zabawy plastyczne, ciekawe doświadczenia i eksperymenty, łamigłówki oraz ciekawostki.

Zdalne nauczanie w naszej szkole

Działając na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że począwszy od dnia 25 marca 2020 roku w okresie wprowadzonego przez Ministra Edukacji Narodowej czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zajęcia edukacyjne w  Niepublicznej Szkole Zaczarowana Planeta prowadzone są  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zajęcia te odbywają się według nowego obowiązującego planu zajęć z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dziecka i higieny pracy.  W planie tym uwzględnione są również lekcje online poprzez komunikator.

Co więcej nasi Nauczyciele codziennie są dostępni przez dziennik elektroniczny Librus dla Uczniów i Rodziców. W tym czasie pomagają Uczniom w rozwiązywaniu problemów związanych z przyswajaniem nowych wiadomości. 

 

 

Praca sekretariatu

Szanowni Państwo,

dbając o bezpieczeństwo naszych Nauczycieli i Pracowników, informujemy iż sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 9:00-15:00 pod numerem telefonu 790 227 953 . Wszelkie pytania można rónież kierować na nasz adres mailowy zaczarowanaplaneta@gmail.com

Z poważaniem

Dyrekcja Szkoły

Szkoła będzie nieczynna 16.03-25.03

Zgodnie z komunikatem MEN od poniedziałku-16 marca, szkoła jest zamknięta do 25 marca. Nie ma też zajęć opiekuńczych-świetlica jest nieczynna.

Bal karnawałowy

W miniony czwartek klasy I-III oraz zerówka uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym przez nauczycieli naszej szkoły. Bal rozpoczęliśmy od utworu „Niech żyje bal”, kolejno nasi uczniowie zaprezentowali swoje wspaniałe stroje, następnie podczas licznych zabaw tanecznych jury wybierało króla i królową balu…Tańcom nie było końca.

Walentynkowe Piżama Party

Klasy IV-VI świętowały Walentynki urządzając Piżama Party!

Wygodne piżamy, poduszki, koce, a do tego typowo kinowe przekąski i dwa filmy: „Dziewczyna i chłopak-wszystko na opak” oraz „Benji”- oto przepis na fantastyczne spotkanie.

 

A klasa trzecia częstowała watą cukrową!

Ferie w szkole

Jak co roku, pierwszy tydzień ferii zimowych w Zaczarowanej Planecie jest wypełniony atrakcjami. Tym razem uczestniczyliśmy w seansie kinowym i zobaczyliśmy film „Doktor Dolittle”, skakaliśmy w parku rozrywki GoKidz oraz uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Etnograficznym oraz w Muzeum Nowej Huty.

 

Poniżej kilka zdjęć pokazujących pracę nad makietą naszego miasta idealnego:

 

Spotkanie z p. Barbarą Gawryluk

21 stycznia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Barbarą Gawryluk – autorką i tłumaczką książek dla dzieci. Bohaterami jej opowieści są wyjątkowe czworonogi, m.in. Baltic, Rollek, czy dobrze znany w Krakowie, Dżok.

Po ciekawej prezentacji uchylającej rąbka tajemnicy powstawania tych książek, zadawaliśmy pytania oraz mogliśmy otrzymać autograf na własnym egzemplarzu jednej z opowieści o przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

Projekt o faunie Australii

Nie pozostajemy obojętni wobec tragedii Australii. Na lekcjach języka angielskiego omawialiśmy kwestie związane z pożarami buszu i zagrożeniami, jakie stanowią one dla wszystkich mieszkańców tego kontynentu.

Klasa szósta wykonała plakaty z informacjami o wybranych gatunkach zwierząt zamieszkujących Australię: