Aktualności

Przed Walentynkami

Zbliżają się Walentynki, więc zaczęliśmy od ozdabiania naszych sal.

Klasa czwarta już ćwiczy dyskotekowe szaleństwa:

 

Tymczasem na kółku antropologicznym uczyliśmy się mówić i pisać KOCHAM CIĘ w wielu językach i to za pomocą różnych alfabetów:

 

Tydzień Dobrego Słowa w naszej szkole

W dniach od 4 do 8 lutego obchodzimy Krakowski Tydzień Dobrego Słow. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się dobrymi słowami mówiąc tym samym „STOP MOWIE NIENAWIŚCI”. W naszej szkole przez cały tydzień organizowane są zajęcia, pogadanki i zabawy nawiązujące do serdeczności, akceptacji i życzliwości.

 

Klasa IV a, zgodnie z myślą przewodnią towarzyszącą im podczas całego roku nauki – Treat people with kindness – częstuje wszystkich komplementami.

 

Dzień Babci i Dziadka – grupa 0

W dniu 1 lutego  zaprosiliśmy nasze Babcie i Dziadków, aby razem z nimi świętować. Przygotowaliśmy dla nich mnóstwo niespodzianek i świetnie się wszyscy bawiliśmy.

Spotkanie ze Strażą Miejską

W dniu 8 stycznia gościliśmy w naszej świetlicy pracownika krakowskiej Straży Miejskiej. Tematem naszego spotkania były ” Bezpieczne ferie”. Dzieci wysłuchały cennych wskazówek, co należy robić a czego nie wolno tak by bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Poruszane tematy dotyczyły m.in. bezpiecznej zabawy na sankach, co zrobić w sytuacji gdy kolega/ koleżanka potrzebuje pomocy, jak zachować się w kontakcie z obcą osobą, oraz wiele innych ważnych informacji. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań. Serdecznie dziękujemy za wizytę. Życzymy wszystkim udanych ferii zimowych.

Życzenia noworoczne od klasy IV

Czas pożegnać się z bożonarodzeniowymi ozdobami, które pomagały nam tworzyć magiczną atmosferę w naszej sali.

Szczęśliwego Nowego Roku i szampańskiej zabawy w trakcie karnawału

życzą uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią!

 

Mikołajkowy Turniej Szachowy

17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 41 obył się Mikołajkowy międzyszkolny turniej szachowy. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy III – Paweł F. i Mikołaj K.
Po 6 godzinnych zmaganiach Mikołaj zakończył turniej na 11, natomiast Paweł na 16 miejscu spośród 44 zawodników w swojej kategorii wiekowej(wszystkich zawodników biorących udział w turnieju było 96).
Dzięki zajętym miejscom obydwoje uzyskali V kategorię Polskiego Związku Szachowego.
Gratulacje
 

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy  życzyć  niezwykłych wrażeń, niezapomnianych i cudownych chwil w rodzinnym gronie, spokoju i odpoczynku oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym roku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaczarowana Planeta

Wspólne kolędowanie

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie połączone z kiermaszem świątecznym. Uczniowie wspólnie z Rodzicami i Nauczycielami śpiewali kolędy oraz składali sobie świąteczne życzenia. Na kiermaszu można było kupić zrobione przez naszych Uczniów i Nauczycieli piękne ozdoby choinkowe, pierniczki czy kartki. Dochód został w tym roku przeznaczony na zakup książek do naszej szkolnej biblioteki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Dzień otwarty w naszej szkole- 14.02.2019 r.

W dniu 14 lutego 2019 r. w godzinach 16:30-18:00 zapraszamy przyszłych Uczniów wraz z Rodzicami na walentynkowy dzień otwarty do naszej szkoły. Wraz z Nauczycielami odpowiemy na Państwa pytania i opowiemy o działalności naszej placówki.

Do zobaczenia w Zaczarowanej Planecie

Przygotowania do świąt- grupa „0”

Chętnie włączyliśmy się w przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego. Mieliśmy mnóstwo pomysłów na świąteczne ozdoby i smakołyki.

Wizyta Św. Mikołaja- kl.1

W dniu 6 grudnia odwiedził klasę I Święty Mikołaj.

Dobroczynna akcja świąteczna

Spotkanie ze Św. Mikołajem- kl. „0”

W dniu 6 grudnia odwiedził naszą grupę Św. Mikołaj. Wszyscy dostali cudowne prezenty, bo przecież byliśmy bardzo grzeczni.

LISTOPAD – WOLNOŚĆ I BOHATERSTWO

Dołączając się do Święta Niepodległości obchodzonego w listopadzie, na naszych zajęciach podejmowaliśmy temat wolności i bohaterstwa. Każda klasa stworzyła plakat cech bohatera. Zostały one omówione i wyszczególniona została ich wartość z codziennym życiu każdego z nas.

Patrycja Pieter- psycholog

Konkurs Urzędu Miasta Krakowa- ”Rośliny za PET-y”

 

Zasady konkursu są proste:
Dzieci przynoszą butelki do szkoły, jedna plastikowa butelka to 10 groszy. Roślina antysmogowa kosztuje ok. 5-6 zł, więc 50 butelek to jedna roślinka.  Zakończenie akcji to 31.12.2018. Po podliczeniu butelek placówka otrzyma rośliny antysmogowe. Butelki należy wrzucać do worka w szatni.
Zapraszamy do włączenia się do akcji.