Aktualności

Zbiórka na rzecz Brendy

EDIT 09.10.2020:

Uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serca i odznaczyli się hojnością względem Brendy. Szkoła przekazała dziś na konto zbiórki kwotę 1549 zł!

 

 

Klasa VI  wraz z wychowawczynią, Katarzyną Zaleską, prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc Brendzie, suczce rasy owczarek niemiecki, która jest psem asystującym osobie niedowidzącej.

Pani Agnieszka znajduje się w bardzo trudnej sytuacji życiowej,a otrzymywana przez nią renta nie wystarcza na pokrycie kosztów leczenia psa, który zapadł na chorobę tarczycy, skóry oraz alergię.

Dziewczynki z klasy VI  wykonały plakaty zachęcające do wzięcia udziału w zbiórce.

Do piątku można wpłacać datki do szkolnej puszki, natomiast zbiórka internetowa kończy się 16 października.

Więcej informacji na stronie:

https://zrzutka.pl/2cdyuv

fot. Katarzyna Zaleska

 

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę,

klasa VI wraz z wychowawczynią

 

The English Alphabet- klasa 3

Fotogaleria efektów pracy uczniów klas 3 nad projektem The English Alphabet:

 

fot. Katarzyna Zaleska

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego EDI PANDA wiosna 2020

W trakcie odbywania się lekcji zdalnych, uczniowie klas 4-6 podjęli wyzwanie i wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Edi Panda, w którym osiągnęli bardzo wysokie wyniki.

Rozdanie nagród oraz dyplomów odbyło się już we wrześniu 2020 roku z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Serdeczne gratulacje należą się laureatom:

Gawłowi za zajęcie 1. miejsca!

Wiktorii (3. miejsce) oraz Pawłowi (5. miejsce)

Mai (5. miejsce)

oraz wyróżnionym (miejsca od 6 do 10):

Paulince,

 

Mai, Weronice, Mikołajowi oraz Oskarowi i Julii.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy:

Asia, Jaśmina, Zosia,

Matylda i Artur,

Zuza, Maja, Madzia  i Nadia.

 

Wielkie brawa!

 

fot. Michał Myszka

Wizyta w muzeum Manggha

Dawno, dawno temu, w czasach, gdy świat nie był opanowany przez złowrogiego wirusa, wybraliśmy się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Była to ostatnia wycieczka klas 4-6 przed nauczaniem zdalnym. Powspominajmy wycieczkę z 21 lutego 2020 r.

Poszerzyliśmy wiadomości o Ajnach i ich badaczu, Bronisławie Piłsudskim, które zdobyliśmy na kole antropologicznym:

Próbowaliśmy też swoich sił w japońskiej kaligrafii, czyli  書道 (shodō):

ありがと! (czyt. Arigato!)

 

fot. Katarzyna Zaleska

W szkolnej świetlicy nigdy nie jest nudno

Śpiewająco i tanecznym krokiem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po długiej przerwie możemy znowu wspólnie uczyć się , bawić i rozwijać zainteresowania. W naszej świetlicy znów jest gwarno i wesoło. Dziś nasza sala zamieniła się w scenę pełną talentów wokalnych i tanecznych. W ramach cotygodniowych zajęć świetlicowych dzieci będą miały okazję zatańczyć do znanych dziecięcych teledysków oraz  zaśpiewać ulubione przeboje. Cieszymy się, że znów możemy razem aktywnie spędzać czas w szkole.

 

Lato w szkole

Kolejny tydzień wakacji za nami, a w naszej szkole wciąż gwarno i wesoło. Podczas akcji Lato w szkole oczami wyobraźni wybraliśmy się do dzikiej Sawanny, poznaliśmy ciekawostki z życia zwierząt afrykańskich oraz ich zwyczaje i zachowania. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne nawiązujące do tematyki Sawanny oraz dowiedziały się, jak wygląda życie ich rówieśników z Afryki. Nie zabrakło też zabaw sportowych na świeżym powietrzu oraz zabawy muzyczno  – ruchowych przy znanych teledyskach. Udana wycieczka do Ogrodu Doświadczeń była świetną okazją do obejrzenia przeróżnych urządzeń demonstrujących zjawiska fizyczne. Najbardziej jednak dzieciom przypadł do gustu tor saneczkowy, każdy miał okazję zjechać na sankach w środku lata. Było aktywne, wesoło, twórczo i sportowo.

Dzień dziecka

We are creative!

Lekcje zdalne okazały się być idealną okazją do wykonania bardzo kreatywnych projektów z języka angielskiego. Oto efekty starań uczniów klas 1-3. Zdjęcia przedstawiają fragmenty prac.

Klasa 1 – My lunch

Zuzia:                                                                             Hubert:

Rozalka:                                                 Olek:

Kuba U.:                                                                     Kuba D.:

Luiza:                                                    Bianka:                                           Sebastian:

Adam:                                                                        Zosia:

 

Klasa 2 – At the doctor’s.  (A photoshoot or a short film)

Wojtek:

Antoni:

Antosia:

Julia:

Sara:

Wiktoria:

Klasa 3 – My typical Monday. (A short film or a poster)

Jakub:

Ksawery:

Jasiek:

Hania:

Krzyś:

Gustaw:

Wielkie brawa!

Dzień Ziemi

W tym tygodniu obchodziliśmy dzień ziemi (22 kwietnia). Nasi najmłodsi uczniowie mieli z tej okazji do wykonania pracę plastyczne. Rysunki oraz wyklejanki wyszły co najmniej bardzo ładnie, można je podziwiać na załączonych obrazkach.

W wielką sobotę dla służby zdrowia

W wielką sobotę nasz nauczyciel WF mgr Michał Myszka przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Szkołę Pływania ALIGATOR i wraz z nimi dostarczył naszym BOHATEROM ZE SŁUŻBY ZDROWIA : 75 porcji obiadowych, 40 zgrzewek wody, 9 zgrzewek soków, kawę, herbatę oraz ciasta i ciasteczka. Było to możliwe dzięki ludziom dobrej woli, którzy wpłacali dobrowolne datki. Całość zebranej kwoty (ponad 2000 zł) została przekazana na zakup wyżej wymienionych rzeczy.

Każdemu, kto walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu życzymy duuuużo zdrowia i szybkiego końca pandemii!!!

Wirtualna adopcja – klasa V

W tak trudnym dla nas wszystkich czasie klasa V zdecydowała się na wsparcie istoty, która bardzo potrzebuje pomocy. Akcją wirtualnej adopcji został objęty koń Delfin. Służył w Policji Konnej w Szczecinie, a obecnie po wycofaniu ze służby jest mieszkańcem Zakątka Weteranów. Swoje piękne imię zawdzięcza uroczej łatce.

1 kwietnia świętowaliśmy jego urodziny przekazując datki oraz wysyłając laurki i dobrą energię.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/StowarzyszenieZakatekWeteranow/?ref=ts

O stowarzyszeniu

Kartki od Matyldy i Mai:

Zadowolony Delfin i jego przysmaki:

Fot. rodzice uczniów

Pierwszy tydzień z nauczaniem zdalnym

W tym trudnym dla każdego okresie nasza szkoła robi wszystko, aby dzieci mogły bez żadnego problemu realizować obowiązek szkolny. Nauczyciele spotykają się z uczniami na lekcjach wideo oraz poprzez dziennik elektroniczny. Jest to świetna okazja, żeby przeprowadzać lekcję, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami, zagrać wspólnie w grę lub doradzić w sprawie pracy domowej. Staramy się, aby nasze propozycje były dla dzieci inspiracją do twórczej zabawy i zachęcały do rozwijania swoich zainteresowań. W naszej szkole działa również Świetlica online.  Miejsce gdzie zawsze jest gwarno i wesoło, to tutaj dzieci odpoczywają, bawią się i rozwijają swoje zainteresowania. Jednak nasze życie świetlicowe (w realu) trochę ucichło, my dalej działamy. Nasi uczniowie codziennie otrzymują propozycje i inspiracje na kreatywne zabawy plastyczne, ciekawe doświadczenia i eksperymenty, łamigłówki oraz ciekawostki.

Zdalne nauczanie w naszej szkole

Działając na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że począwszy od dnia 25 marca 2020 roku w okresie wprowadzonego przez Ministra Edukacji Narodowej czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zajęcia edukacyjne w  Niepublicznej Szkole Zaczarowana Planeta prowadzone są  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zajęcia te odbywają się według nowego obowiązującego planu zajęć z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dziecka i higieny pracy.  W planie tym uwzględnione są również lekcje online poprzez komunikator.

Co więcej nasi Nauczyciele codziennie są dostępni przez dziennik elektroniczny Librus dla Uczniów i Rodziców. W tym czasie pomagają Uczniom w rozwiązywaniu problemów związanych z przyswajaniem nowych wiadomości. 

 

 

Praca sekretariatu

Szanowni Państwo,

dbając o bezpieczeństwo naszych Nauczycieli i Pracowników, informujemy iż sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 9:00-15:00 pod numerem telefonu 790 227 953 . Wszelkie pytania można rónież kierować na nasz adres mailowy zaczarowanaplaneta@gmail.com

Z poważaniem

Dyrekcja Szkoły

Szkoła będzie nieczynna 16.03-25.03

Zgodnie z komunikatem MEN od poniedziałku-16 marca, szkoła jest zamknięta do 25 marca. Nie ma też zajęć opiekuńczych-świetlica jest nieczynna.