Aktualności

Wycieczka na kopiec J. Piłsudskiego

W ramach akcji Lato w szkole udaliśmy się na kopiec J. Piłsudskiego, skąd nasi uczniowie mogli oglądać panoramę Krakowa oraz jego okolic. 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka spędziliśmy w  Ojcowskim Parku Narodowym.

Słońce, piękne okoliczności przyrody, bogata historia, a na zakończenie wspólne ognisko – to był wspaniały dzień!

 

Wycieczka do Dobczyc

Widok, który przywodzi na myśl najpiękniejsze jeziora Szkocji, mieliśmy okazję podziwiać 15 maja podczas wycieczki na zaporę wodną w Dobczycach.

Choć pogoda nie sprzyjała, nastroje nas nie opuszczały:

Oprócz zwiedzania braliśmy udział w warsztatach  prowadzonych przed edukatorki z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

PORANEK PATRIOTYCZNY

 „Płomień rozgryzie malowane dzieje,

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,

Pieśń ujdzie cało.”

W naszej szkole odbył się poranek patriotyczny pod hasłem:

„ Z pieśnią przez dzieje Polski ”. Chętni uczniowie przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano kiedyś w polskich domach. Pieśni te towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Spotkanie to było okazją do pokazania swojego talentu muzycznego, a dla wszystkich obecnych uczniów była to lekcja patriotyzmu. Każda klasa miała jednego lub kilku przedstawicieli (Wiktoria z kl.I, Emil i Kuba z kl.II, Adam z kl.III, Matylda, Paulina i Miłosz z kl. IV, Maja i Zuzanna z kl. V). Gratulujemy odwagi i zaangażowania w życie szkoły.

 

 

  

Klasa IV tworzy tajemnicze ogrody..

Klasa 4 w ramach omawiania lektury „Tajemniczy ogród” stworzyła swoje miniaturowe tajemnicze ogrody:-)

„Lekcja odwrócona” w klasie IV

Klasa 4 realizuje projekt „Lekcja odwrócona”. Każdy z uczniów wciela się w rolę nauczyciela i prowadzi lekcję z przygotowanego wcześniej tematu.

Omawianie lektury w klasie V

Klasa 5 podczas omawiania lektury „Sposób na Alcybiadesa” znalazła w sali sądowej. Uczniowie wcielili się w rolę oskarżyciela, obrońcy, sędziego i oskarżonych. W procesie, który odbył się w naszej klasie przed sądem stanęli „wywrotowcy” z lektury.

Rośliny antysmogowe

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Urzędu Miasta Krakowa „Rośliny za PET-Y’. Wraz z przedszkolem zebraliśmy 676 plastikowych butelek”. Otrzymaliśmy 40 roślin antysmogowych, które odebrał nasz nauczyciel pan Michał Myszka z al. Róż podczas trwających w dniach 26 i 27 kwietnia  „Dni Ziemi w Nowej Hucie”. Dziękujemy za zaangażowanie w tą ekologiczną akcję!

A tutaj pan Michał odbiera nasze roślinki : http://naszahuta.pl/dni-ziemi-w-nowej-hucie/

Światowy Dzień Książki

Z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Postaci Literackiej.

Fotorelacja:

Reprezentacja Hogwartu

Różne wcielenia Pippi Langstrumpf

Baśniowe księżniczki

Grupa „0”

Klasa I

Klasa II

Klasa III

Klasa IV

Klasa V

Wilamowski Śmiergust

Wielkanocny nastrój nas nie opuszcza! Tuż po przerwie świątecznej, na zaproszenie kółka antropologicznego, przyjechali do nas  z Wilamowic Kinga Fum Zejma oraz Myhuł Fum Küćłik.

Opowiedzieli nam o wilamowskiej tradycji zwanej Śmiergust. Jest to bardzo radosny, głośny i kolorowy sposób świętowania Lanego Poniedziałku.

Obejrzeliśmy filmy nagrane podczas kilku ostatnich Śmiergustów, a także sami przymierzaliśmy prawdziwe stroje Śmierguśników.

Każdy chciał się dowiedzieć, jak mógłby się nazywać, gdyby urodził się w Wilamowicach.

     Od dziś możemy tak zwracać się do pani Basi!

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz  mnóstwa wiosennego optymizmu

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Zaczarowana Planeta”

WF w GoJUMP

W czwartek 11.04.2019 w ramach lekcji WF klasy II,III,IV i V wybrały się do parku trampolin GoJump. W ramach zajęć trwających 60 min uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów oraz indywidualnie. Natomiast w czasie wolnym mieli szansę na doskonalenie poznanych umiejętności.

Kapelusz Pani Wrony

Każda omawiana lektura w klasie II inspiruje do działania. Tym razem książka pt.: ,,Kapelusz Pani Wrony” pobudziła nasze zainteresowanie przyrodą oraz pomogła stworzyć piękne kapelusze, dzięki którym przenieśliśmy się w  świat omawianych opowiadań.

 
 
 

 

Spokojnie, to tylko wypadek

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka-bez względu na wiek.
W związku z tym uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach, w których dowiedzieli się jak udzielać pomocy osobie która zasłabła, zraniła się, zadławiła lub oparzyła. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z zawartością apteczki oraz  poćwiczenia, pod kierunkiem nauczyciela, omówionych sposobów udzielania pierwszej pomocy.

 
 
 
 
 

Wielkanocne słodkości

Niezawodne mamy uczniów z klasy IV upiekły nam pyszne baby i babeczki, które wspólnie dekorowaliśmy.

Wyszło pięknie i pysznie!

 

Paulina i Matylda przygotowały gazetkę na temat tradycji wielkanocnych na Wyspach Brytyjskich.

Całość w języku angielskim!